Центр європейської інформації в м. Тернопіль

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » » Зустріч із Йосифом Юрчишиним

Зустріч із Йосифом Юрчишиним
Президент Пряшівського відділення словацького синдикату журналістів, головний редактор міської газети \"Vel’kosarisan\" Йосиф Юрчишин зустрівся із тернопільськими журналістами. Неформальна розмова із українськими колегами відбувалася у Тернопільському прес-клубі.

Йосиф Юрчишин із Словаччини вважає, що журналісти завжди відчували і будуть відчувати тиск з боку влади. Однак, їхня місія – не піддаватися цьому тиску, правдиво та неупереджено висвітлювати події. Лише тоді їх будуть поважати та прислухатися до їхньої думки.
За словами пана Йосифа, саме під тиском словацьких журналістів у 2008 році був прийнятий новий закон про прессу. Це був закон, який відповідав європейським нормам. «По-іншому бути не могло – Словаччина є членом Євросоюзу. Колись для мене було дивом, що після негативних публікацій у пресі західноєвропейських країн міністри та інші чиновники подавали у відставку. Тепер це можливе і у нас. Влада повинна бути під прицілом журналістів, бо саме через них громада довідується про те, наскільки чесно вони виконують свої обов»язки, як служать мешканцям міст та містечок, країни загалом. Адже це їхні прямі завдання», - сказав Йосиф Юрчишин.
Важливим елементом справжньої журналістики є дотримання внутрішніх цивілізованих правил гри для представників ЗМІ. Нещодавно, сказав пан Йосиф, у Словаччині Спілкою журналістів прийнятий Етичний кодекс для журналістів. Цей документ, який не є офіційним затвердженим законом, однак дотримуватися його прагнуть усі справжні журналісти, чітко визначає, як і про що має право писати журналіст з точки зору етики, як повинні співпрацювати журналіст і суспільство.
«Будьте активними і домагайтеся свого, бо тільки від нас залежить, наскільки довірятиме нам суспільство, громада, заради яких ми і працюємо», - зазначив Йосиф Юрчишин.
Розділ: Переглядів: 701 | Розміщено: 25 листопада 2010


    Додати коментар:
 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
 
 
 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Тернопіль
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :