Центр європейської інформації в м. Тернопіль

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » » Тернопільські журналісти навчалися європейським стандартам репортажу

Тернопільські журналісти навчалися європейським стандартам репортажу
За підтримки проекту «У-Медіа» "Наближення інформаційної журналістики Тернопільщини до європейських стандартів через підвищення професійності та фаховості репортерів радіо та телебачення" у Тернопільському центрі європейської інформації 3-4 лютого відбувся тренінг «Техніка створення репортажу».

Участь у ньому взяло понад тридцять студентів відділення журналістики педагогічного університету та журналісти тернопільських електронних ЗМІ.
Навчали місцевих представників мас-медіа київські сертифіковані тренери Ігор Куляс та Олександр Макаренко.
Під час тренінгу учасники мали нагоду взяти участь у ряді цікавих та захоплюючих практичних ігрових модулів, у мізковому штурмі, де визначили список типових подій, що можуть стати приводом для репортажу, відпрацьовали розуміння фокусу теми і способів створення репортажу, взаємодії картинки і журналістського коментаря. Разом з тренерами студенти та журналісти обговорили основні жанри інформаційної журналістики - репортаж, журналістське розслідування і нарис, визначили, з яких основних елементів вони складаються, чим принципово відрізняються один від одного і як між собою взаємодіють. В ігровому модулі «Розкадровка»учасники створювали плани репортажів на задані тренерами теми, а згодом їх докладно обговорили щодо типових помилок,
Ефективних та неефективних підходів до різних складових репортажу. Приміром, питання композиції репортажу, ефективних репортажних запитань в інтерв’ю, вибору героїв, вибору картинки для теле- , фото та радіорепортажу.
Особливу увагу було звернено на прямі включення. В ході гри відпрацьовувалися техніка репортажу - прямого включення з місця події зі специфічними моментами для телебачення, радіо чи інтернет-видання. Учасники тренінгу мали нагоду обговорити оптимальну співпрацю знімальної групи, написання лід-речення і заголовка тощо, а також приділили увагу способам оцінки події з точки зору її суспільної ваги і інтересу аудиторії конкретного ЗМІ.
Це вже четвертий дводенний тренінг, проведений для молодого покоління журналістської еліти Тернополя. Учасники навчань відзначили високий професіоналізм тренерів та велику практичну користь таких студіювань.
Розділ: Переглядів: 738 | Розміщено: 9 лютого 2011


    Додати коментар:
 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
 
 
 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Тернопіль
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :