Центр європейської інформації в м. Тернопіль

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » » Тернопіль став центром Європи

Тернопіль став центром Європи
Цього року Тернопіль вперше став центром відзначення Днів Європи в Україні. Тернопільський центр європейської інформації був обраний інформаційним партнером відзначення Днів Європи. Гостей з»їхалося надзвичайно багато – таких представницьких делегацій Тернопіль ще не приймав. Зарепрезентувати Європу зголосилося 12 послів з держав-членів ЄС. Почесним гостем був і голова представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра. Звідусіль звучала польська, болгарська, угорська, швецька, німецька, англійська та інші європейські мови. По місту навіть малі дітлахи ходили із прапорцями європейського союзу та країн-членів ЄС.
- Цей рік є особливим в тому, що ЄС завжди підтримував Україну і він має підписати угоду про асоціацію. Якщо буде підписана така угода, сподіваємося до кінця року, то це буде означати початок інтеграції України до ЄС, особливо в економіці. Але щоб існування економіки було на належному рівні, для цього потрібна стабільність і політична воля, сказав журналістам голова Представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.
Про Європу прості мешканці України повинні знати більше – і це найголовніша мета проведення таких днів в Україні. У Тернополі «центром» Європи став головний майдан міста – Театральний. Саме тут розмістилися 14 наметів делегацій з європейських країн та намети Європейсбкої комісії та ОБСЄ. Біля кожного збиралося багато людей, В одних можна було взяти участь у різних конкурсах, в інших – послухати національну музику чи більше довідатися про країну, її туристичні чи еконоиічні принади.
- У Тернополі дуже хороша атмосфера, на наше свято прийшло багато людей і вони мають нагоду більше довідатися про Європу, поспілкуватися з послами, довідатися про традиції наших країн, - зазначив керівник відділу політики, преси та інформації Представництва Європейської комісії в Україні Дірк Шюбель.
Посол Чехії, яка не так давно стала членом Європейського Союзу і яка зараз у ньому головує впевнений – вступ до ЄС відкрив нові можливості для його країни. і про ці можливості він розповідав тернополянам.
«Коли я жартую, то завжди кажу, що Європейський Союз – це таке велике місто, яке займається двома речами. По-перше, розширює зону стабільності. По-друге, розширює зону, де правлять хороші звичаї в політиці та економіці. Чехія у цьому переконалася», - резюмував посол Чехії в Україні Ярослав Башта.
Свято було не тільки інформаційним. Воно супроводжувалося виступами відомих тернопільських колективів, звучала класична європейська музика і відбувся марш-парад духових оркестрів області.
Тернополяни також мали можливість подискутувати на найрізноманітніші теми з послами держав-членів ЄС. На Театральному майдані був створений для цього спеціальний дискусійний намет. У дискусії взяли участь посли Швеції, Німеччини, Чехії, Польщі, Угорщини та голова Представництва Європейської комісії в Україні.
Мали можливість тернополяни познайомитися з мовами країн ЄС та навіть вивчити бодай кілька слів. У цьому заході брали участь і дорослі, і діти.
У рамках відзначення Днів Європи у Тернополі в Центрі європейської інформації відбулася презентація програми «Молодь в дії». Її учасниками були представники громадських та молодіжних організацій. Іформаційний представник в Україні проекту “Молодь в дії”
Ярина Боренько та координатор ресурсного центру SALTO Андрій Павлович розповіли про програму, її місію та завдання. Також представники громадських організацій дізналися про те, як можна долучитися до цієї програми та налагодити зв»язки з громадськими організаціями Європи.
Розділ: Переглядів: 660 | Розміщено: 6 червня 2009


    Додати коментар:
 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
 
 
 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Тернопіль
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :