Центр європейської інформації в м. Тернопіль

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » » Політики обговорили результати саміту Україна-ЄС

Політики обговорили результати саміту Україна-ЄС
У Тернопільському центрі європейської інформації політикум області висловив свої судження щодо результатів саміту Україна-ЄС, який відбувався 19 грудня. До розмови були запрошені політолог, доцент кафедри філософії та політології економічного університету Ігор Дмитрів, заступник голови обласної організації політичної партії «УДАР» Наталя Михно, голова обласної організації партії «Україна майбутнього» Ігор Яворський, депутат міської ради від ВО «Свобода» Михайло Головко та депутат міської ради, голова обласної організації партії «Громадянська позиція» Петро Ландяк.

Гості зійшлися на тому, що нинішня ситуація в країні із згортанням демократичних засад є основною причиною того, що Україна не отримала гарантій доручення до Європейського Союзу.

- Згортання демократії, обмеження свободи слова, політичні судилища над Тимошенко та Луценком – це є тими причинами, чому не виправдалися надії українців на саміті Україна-ЄС, - зазначив політолог Ігор Дмитрів. – нинішня влада звела нанівець бажання українців реально наблизитися до Європи. І президент, і Верховна рада балансують на двох векторах – європейському та азійському, що є неприпустимим. Влада, намагаючись зліквідувати опозицію, перетворює країна на авторитарну державу, перешкоджаючи цим і бізнесу, який зацікавлений у тісній співпраці із ЄС. У нас складна внутріполітична ситуація, коли і в опозиції немає злагоди, коли вона не може домовитися, бо кожен вважає себе отаманом, що прирікає саму опозицію на поразку. На жаль, після самміту жодна з політичних партій не зробила заяви за його результатами». Ігор Дмитрів також звернув увагу на те, що Україна, заключивши угоду з ЄС, мала б кращі перспективи для розвитку та утвердження демократії.

Наталка Михно розповіла, що лідер партії «УДАР» Віталій Кличко таки зробив коротку заяву. «Ми кажемо: ми частина цивілізації, яка обрала своїми цінностями життя людини, гідність людини, свободу людини. Ми не дозволимо цей вибір у нас відібрати. Ми здобули право на нього», - йдеться у заяві.
- Погоджуюся, що шанс втрачено. Європейці у своєму лоні не хочуть держави, де порушуються гнайголовніші права та свободи. Разом з тим, Європа, може не усвідомлюючи, штовхнула нас в обійми іншого євразійського союзу. Опозиційні сили сходяться в одному – ми держава, ми нація і ми не хочемо туди, де були», - таку думку висловила Наталка Михно.

Ігор Яворський розповів, що «Україна майбутнього» започаткувала проект «голос громади», у рамках якого провела опитування щодо настроїв українців по відношенню до Європейської спільноти.
- Думка людей однозначна – ми повинні бути тільки є Європейським Слюзом.19 грудня з багатьох причин цього не сталося. Нинішня влада, окрім цього, зробила все, щоб Україна стала баластом. Однак, на мою думку, проблема набагато глибша - самі українці ще не готові жити за європейськими цінностями та стандартами. І у ЄС розуміють, що проблема існує і у суспільстві. Західна Україна стовідсотково за ЄС, центр – половина на половину, схід та південь – взагалі не знайомі з європейськими цінностями. ЄС вони сприймають тільки з російських телеканалів, де однобічно показують страйки в європейських державах чи інші проблеми. Нагадаю слова професора Преображенського – розруха не тільки у наших туалетах, а й наших головах, - резюмував Ігор Яворський.

Петро Ландяк переконаний, що шанс 19 грудня шанс був втрачений, але це не означає, що втрачений він назавжди.
- Від цієї ситуації виграла лише Росія. Програла не тільки Україна, а й Європейський Союз. На саміті питання Тимошенко та Луценка були визначальними. ЄС мав щирі наміри Європа прагматична, вона знає, чому вона хоче асоціації з Україною. Адже це дозволить нам торгувати вільніше, а ЄС зацікавлений у ринках збуту і в українській сировині.. Результати саміту 19 грудня – жовта картка нинішній владі. Бо вона однією рукою вбиває демократію, а іншою тягнеться до торгівлі з ЄС Тим більше, ми є членами СОТ. Я оптиміст, і вірю, що шанс у нас ще буде»

Михайло Головко переконаний, що громада може впливати на владу. Він навів приклад – під тиском громади на рік накладено мораторій на продаж землі.
- ВО Свобода вважає, що Європейський Союз – не панацея. Україна має своє місце у цьому світі і може стати геополітичним центром Європи, а не бігати від одних до інших. Це станеться тоді, коли прийде нова влада, яка мислитиме націоналістичними критеріями. Європа зацікавлена в Україні. Нинішня влада ніби і з Європою, водночас заграє з Москвою, що є величезною. Небезпекою, бо Росія ще не позбувалася комплексу імперії. Європейці для нас – союзники. Ми маємо європейське обличчя і повинні зберігати наші культурні цінності та традиції, - сказав Михайло Головко.
Розділ: Переглядів: 664 | Розміщено: 29 грудня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Тернопіль
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :