Центр європейської інформації в м. Тернопіль

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » » Центри європейської інформації України розширюватимуть сферу діяльності

Центри європейської інформації України розширюватимуть сферу діяльності
14-16 вересня відбувся п’ятий Форум Мережі центрів європейської інформації України у м.Миколаєві за участю представників ЦЄІ 15-ти міст (Вінниці, Дніпропетровська, Кіровограда, Кременчука, Львова, Миколаєва, Рівного, Сум, Харкова, Херсона, Хмельницького, Черкас, Чернівців та Чернігова), а також офіційного партнера Мережі, Центру регіонального розвитку «Топ-Кая» (м.Бахчисарай). Організатором заходу, що проходив завдяки підтримці Міжнародного фонду «Відродження», виступило Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях».
Протягом трьох днів тривала робота з визначення основних напрямків діяльності Мережі на найближчий рік. Робочим інструментом такого планування стала Стратегія розвитку Мережі ЦЄІУ, прийнята в рамках цьогорічного Форуму. Пріоритетними напрямками роботи Мережі на найближчий рік стануть пошук експертів з питань євроінтеграції та забезпечення їх комунікації з користувачами інформаційних послуг ЦЄІ; розширення кола партнерів та форм співпраці; проведення мережевих заходів, зокрема, днів Європи. Плани щодо спільних заходів Мережі передбачається конкретизувати під час круглих столів, які буде проведено до кінця року у Львові, Харкові, Одесі.
Активно долучилися до роботи Форуму та висловили готовність до співпраці з Мережею ЦЄІУ представник департаменту ЄС МЗС України Віталій Пейчів, віце-президент Асоціації «Україна в Європі» Володимир Посельський, координатор Мережі «Громадські ініціативи України» Юрій Степанець та голова молодіжної громадської організації «Молодіжні ініціативи крокують світом» Катерина Зезюліна. Віталій Пейчів відзначив як позитивний момент для розвитку співпраці Мережі з МЗС співпадіння стратегічних напрямків діяльності МЦЄІУ, окреслених у Стратегії, з баченням МЗС заходів щодо сприяння європейській інтеграції України. І оскільки, на його думку, інформування з боку громадських організацій є більш результативним, ніж через владні структури, влада буде зацікавлена в активізації діалогу з громадським сектором, зокрема, через мережі та коаліції НГО.
Розвиток партнерства та залучення експертів з різних аспектів питання європейської інтеграції України є одним з пріоритетів діяльності Мережі. Саме цим визначався зміст спілкування учасників Форуму у форматі skype-конференції з директором Центру українських досліджень Інституту Європи РАН (Москва) Віктором Мироненком, директором Науково-дослідного інституту європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету Анатолієм Круглашовим та віце-президентом Асоціації «Україна в Європі» (м.Париж) Володимиром Посельським.
На думку Віктора Мироненка, імідж України для пересічних росіян нині формується переважно з сюжетів упереджених ЗМІ та стійких стереотипів, тому зв'язки двох країн на рівні громадського сектору мали б безумовно позитивний вплив на ситуацію. На інституційному ж рівні важливо стимулювати розвиток системних наукових досліджень інтеграційних процесів та україно-російськиї стосунків, що стало б на заваді маніпулюванню суспільною думкою з боку недобросовісних політиків.
Анатолій Круглашов висловив готовність співпрацювати з Мережею в якості експерта з питань європейської інеграції України. Представник Асоціації «Україна в Європі» Володимир Посельський, окрім експертної допомоги, запропонував допомогу в організації навчальних візитів до країн ЄС.
Завдяки сучасним технічним можливостям вислухати думки експертів та отримати відповіді на питання змогли й учасники з різних регіонів України.
Розділ: Переглядів: 546 | Розміщено: 18 вересня 2012


    Додати коментар:
 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
 
 
 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Тернопіль
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :