Центр європейської інформації в м. Тернопіль

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Відкриття Центру європейської інформації

Відкриття Центру європейської інформації
ceividkr2.jpg (253.91 Kb) 22 січня 2009 року у відділі інформації ОУНБ відбулось відкриття Тернопільського Центру європейської інформації.

22 січня 2009 року у відділі інформації ОУНБ відбулось відкриття Тернопільського Центру європейської інформації.

Центр створено Тернопільським прес-клубом у співпраці з Тернопільською обласною універсальною науковою бібліотекою в рамках проекту «Тернопільщина: назустріч європейському майбутньому через об’єктивну інформацію» за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження».

В урочистому відкритті Центру взяли участь, представники влади, громадських організацій, журналісти, працівники бібліотеки. Центр європейської інформації забезпечить доступ усім зацікавленим громадянам Тернопільщини до інформаційних ресурсів з тематики європейської інтеграції. Відвідувачі зможуть отримати повну інформацію про Європейський Союз, його історію, засади діяльності, існуючі переваги та недоліки при вступі до ЄС, можливості для студентів щодо навчання в країнах-членах ЄС тощо.

«Завдяки фонду «Відродження» для центру закуплено три комп’ютери, які підключені до мережі Інтернет, — зазначив директор ОУНБ Василь Вітенко. — На сайті бібліотеки (http//www.library.te.ua) ми створили веб-сторінку Центру європейської інформації і є на ній уже багато корисного. Чимало у наших фондах є і літератури друкованої. І наші консультанти допоможуть усім бажаючим підшукати необхідну інформацію. Впевнений, що і студентство, і бізнес, і громадські організації стане нашими постійними відвідувачами».

Під час відкриття Центру були представлена на дві книжкові виставки з фондів ОУНБ: «Знайомтесь: Європейський Союз» та «Україна на шляху до Європи». На них були представлені наявні у книгозбірні документи з питань європейської інтеграції.

«Центри європейської інформації на базі обласних наукових бібліотек, створені завдяки європейській програмі фонду «Відродження», діють майже в усіх містах України. Мережа Центрів європейської інформації на сьогодні об’єднує 23 Центри. А також пілотний ЦЄІ на базі бібліотеки вищого навчального закладу — Севастопольського національного технічного університету, — розповіла представник Міжнародного фонду «Відродження» Ольга Луцишина. — Центри європейської інформації забезпечують безкоштовний доступ усіх бажаючих до інформаційних ресурсів та електронних баз даних матеріалів з тематики європейської інтеграції, а також проводять просвітницько-інформаційні заходи, спрямовані на популяризацію знань про європейську та євроатлантичну інтеграцію України».

Заплановані такі заходи і у Тернопільському центрі європейської інформації. У центрі проводитимуться круглі столи, приурочені різним аспектам європейської інтеграції України, зустрічі з представниками Європейського Союзу тощо.

Привітали відкриття такого Центру і представники влади — заступник міського голови Петро Гринчишин та начальник управління зовнішньо-економічних зносин та зовнішньо-економічної діялності ОДА Василь Кравець. Вони зазначили, створення такого Центру наближає Тернопільщину до Європи і допомагає та сприяє у виконанні державної цільової програми євроінтеграції нашої держави, яка прийнята на 2008-2011 роки. Вони зазначили, що сприятимуть діяльності Центру, залучатимуть його потенціал для виконання програми та братимуть участь в усіх запланованих заходах.
Розділ: Новини Переглядів: 654 | Розміщено: 22 січня 2009


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Тернопіль
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :