Центр європейської інформації в м. Тернопіль

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Тернопільський Центр європейської інформації – що зроблено

Тернопільський Центр європейської інформації – що зроблено
У Тернопільському центрі європейсьеої інформації підведено підсумки роботи за рік Знати більше про Європейський Союз – така основна місія Центру європейської інформації, який був створений рік тому Тернопільською обласною універсальною науковою бібліотекою та Тернопільським прес-клубом за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Такі Центри при бібліотеках діють у кожній області України.
Поява Центру зумовлена потребою в підвищенні поінформованості громадськості Тернопільщини з питань європейської інтеграції.
Мета діяльності Центру — надання широкого доступу до інформаційних ресурсів із питань європейської інтеграції та поширення знань про засади функціонування Європейського Союзу, діяльність керівних інституцій ЄС, відносини між Україною та ЄС, політику європейської інтеграції України та європейські цінності.
Завданнями Центру є сприяння поширенню об’єктивної інформації про ЄС, політику європейської інтеграції України та відносини між Україною та ЄС; активній суспільній дискусії щодо різних аспектів процесу європейської інтеграції України; налагодженню різних форм співпраці між громадськими організаціями та органами державної влади у формуванні, реалізації та моніторингу здійснення політики європейської інтеграції України та двосторонніх відносин між Україною та ЄС; встановленню довготривалих партнерських зв’язків між громадськими та просвітницькими організаціями України та країн ЄС.
За час діяльності Центру журналісти мали нагоду отримати інформацію про СОТ, можливості навчання українських студентів у Європі, принципи колективної безпеки країн ЄС, можливості легального працевлаштування українців за кордоном. Лідери громадських організацій області під час відзначення Днів Європи у Тернополі поспілкувалися із представниками програми «Молодь в дії» та змогли налагодити партнерські відносини із громадськими об»єднаннями європейських країн.
Протягом літнього періоду у Центрі Європейської інформації проходило ряд зустрічей з представниками бібліотек Тернополя та області. Мова йшла про необхідність та важливість створення при кожній бібліотеці куточків європейської інформації. Бібліотекарі погодилися, що такі куточки допоможуть читачам у поінформованості щодо ЄС. Представники Центру європейської інформації повідомили, що готові поділитися тими матеріалами про Європейський Союз, які у них є.
Підсумком річної діяльності став перегляд документальних фільмів про діяльність журналістів в Україні. І це цілком логічно – журналісти доносять до широкої громади інформацію, через них мешканці краю довідуються про найважливіше, через їхнє сприйняття дуже часто аналізують інформацію та факти, формують власну думку. Для перегляду та обговорення взяті документальні стрічки з Шостого Міжнародного фестивалю Docudays Ua «Дні документального кіно про права людини», який вперше представляє фільми у Тернополі. Журналісти зможуть ознайомитися з фільмами Ігоря Чайки «Свобода джинси»? Український контекст», «Соло для медіа», та «Журналістські розслідування в Україні: досвід, факти, безпека».
У центрі європейської інформації зустрілися журналісти і з режисером Ігорем Чайкою. Саме представники мас-медіа мали нагоду першими у Тернополі переглянути його фільм «Геній міста». Опісля відбулася дискусія та обговорення фільму.
Розділ: Новини Переглядів: 1465 | Розміщено: 15 квітня 2010


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Тернопіль
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :