Центр європейської інформації в м. Тернопіль

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Тернопільські студенти більше довідалися про Європу

Тернопільські студенти більше довідалися про Європу
15 квітня 2010 року у Тернопільському Центрі європейської інформації відбувся круглий стіл на тему “Європа для українського студенства”. 15 квітня 2010 року у Тернопільському Центрі європейської інформації відбувся круглий стіл на тему “Європа для українського студенства”. До участі у заході були запрошені студенти Галицького інституту імені В.Чорновола, а також керівник відділу міжнародних зв”язків та інформації Тернорпільського національного економічного університету Орест Добрянський, представниця міжнародного відділу Тернопільського національного технічного університету Мар”яна Кріль та студентка цього навчального закладу Ірина Крайничин,завідувачка відділу інформації обласної універсальної наукової бібліотеки, координатор Тернопільського Центру європейської інформації Олена Проців.
Чи може українська молодь навчатися у європейських вузах? Наскілька реальною є ця перспектива? Що потрібно знати для того, що здобувати зання за кордоном? Де знайти інформацію про навчання за кордоном і чи чекають там українського студента? Ці та інші питання стали темою обговорення у Тернопільському центрі європейської інформації.
Орест Добрянський ознайомив студентів із міжнародними програмами, у яких можуть брати участь українські, у тому числі і тернопільські, студенти. Він зазначив, що тернопільське студентство має реальні шанси навчатися у європейських вузах і такі перспективи існують ще з середини 90-их. Через таку можливість молодь стала однією з перших ластівок, яка розпочала реально наближувати Україну до Європи, водночас ознайомлюючи Європу з Україною. Студенти Тернопільського економічного університету мають реальну можливість навчатися у вузах Німеччини, Швеції, Данії, Австрії, Нідерландів. “ Найперша вимога для навчання у Європі – це володіння мовою. При цьому на фаховому рівні, а не побутовому. Структура та організація навчання суттєво відрізняється від української. І до цього студенти повинні бути готовими. 80% успіху у навчанні – це робота над собою. “Мати мету і прагнути її досягти — це основа успіху, - каже пан Добрянський.
Мар”яна Кріль та Ірина Крайничин із власного досвіду розповіли студентам про те, як реально можна “пробитися” у програми навчання за кордоном , на які нюанси потрібно звертати увагу і як доводити своє право здобувати освіту за кордоном.
До речі, Мар”яна навчалася у Польщі, Ірина — у Франції. Студентам вони давели — кожне бажання може стати реальністю. Як рівний рівному, вони розповіли, які проблеми можуть зустрічатися на шляху до навчання, як їх вирішувати, як відстоювати свої права, як отримувати візи для навчання, як виграти грант на безкоштвне навчання тощо.
Керівник інформаційного відділу обласної універсальної наукової бібілотеки Олена Проців повідомила, що Центр європейської інформації завжди готовий допомогти студентам у наданні інформації про моживості навчаня, підказати нові програми та вимоги до них.
Розділ: Новини Переглядів: 807 | Розміщено: 19 квітня 2010


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Тернопіль
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :