Центр європейської інформації в м. Тернопіль

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » «Можливості легального працевлаштування українців за кордоном – що необхідно знати»

«Можливості легального працевлаштування українців за кордоном – що необхідно знати»
14 жовтня 2009 року Тернопільському центрі європейської інформації на базі відділу інформації обласної універсальної наукової бібліотеки відбулося засідання круглого столу на тему «Можливості легального працевлаштування українців за кордоном – що необхідно знати». 14 жовтня 2009 року Тернопільському центрі європейської інформації на базі відділу інформації обласної універсальної наукової бібліотеки відбулося засідання круглого столу на тему «Можливості легального працевлаштування українців за кордоном – що необхідно знати». У ньому взяли участь керівник Центру консультування мігрантів громадської організації “Відродження нації” Марина Пасєчник, старший консультант національної лінії з протидії нелегальній міграції Зоряна Філюк, головний спеціаліст обласного центру зайнятості Людмила Федунчик, представники громадських організацій, журналісти.

Марина Пасєчник зазначила, що задля організації на якісно ьновому рівні захисту прав та інтересів наших громадян, що виїхали за кордон для працевлаштування, Міністерство закордонних справ разом з іншими органами виконавчої влади бере активну участь в опррацюванні низки проектів двосторонніх угод у сфері працевлаштування за кордоном.
Так, каже пані Марина, на сьогодні Україна уклала двосторонні угоди у сфері працевлаштування з Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, В”єтнамом, Латвією, Лівією, Литвою, Молдовою, Польщею Португалією, росією та Словаччиною.
- У сфері соціального забезпечення наша держава уклала двосторонні угоди з Болгарією, Естонією, Іспанією, Латвією Монголією, Румунією, Словаччиною, Угорщиною та Чехією. Окрім цього, Україна є учасницею одинадцяти багатосторонніх міждержавних договорів у сфері соціального захисту громадян України в рамках СНД, а також вісімнадцяти міжнародних документів у сфері пенсійного забезпечення. Такі договори є з Азербайджаном, Грузією, Білоруссю, Росією Казахстаном, Молдовою, Литвою, Польщею тощо. , - зазначила Марина Пасєчник.
Вона також додала, що наразі удосконалюються механізми імплементації нині чинних угод про працевлаштування громадян України з Португалією та Польщею. Триває і переговорний процес стосовно проекту Угоди «Про врегулювання та впорядкування трудових міграційних потоків» з Іспанією. Найближчим часом планується розпочати роботу над українсько-італійською угодою про співробітництво в галузі працевлаштування.
Старший консультант національної лінії з протидії нелегальній міграції зазначила, що громадяни, які хочуть офіційно працевлаштуватися за кордоном, повинні бути пильними, коли звертаються до фірм, які надають такі послуги.
- Люди повинні знати, якщо фірма гарантує працевлаштування за кордоном, вона повинна бути ліцензована у міністерстві праці та соціальної політики. Інформацію про усі видані ліцензії міністерством можна знайти на його сайті. Якщо фірма не має такої ліцензії, обіцянки легального працевлаштування треба брати під великий сумнів, аби не потрапити у халепу. Треба дуже уважно вичитувати договори та угоди, які підписує громадянин. Зрештою, найповнішу консультацію про це все можна отримати у консультантів національної гарячої лінії консультування мігрантів та протидії нелегальній міграції – 527 з мобільного телефону, - розповіла Зоряна Філюк.
До речі, у Тернополі діє 17 фірм, які мають право займатися питаннями офіційного працевлаштування за кордоном.
Головний спеціаліст відділу організації профорієнтації Центру зайнятості Людмила Федунчик розповіла, що служба зайнятості активно працює задля попередження нелегальної міграції та протидії торгівлі людьми.
- Ми активно співпрацюємо і з громадськими організаціями з цих питань. Приміром, з «Відродження нації» У кожному базовому центрі зайнятості систематично проводимо інформаційно-просвітницькі семінари для безробітних. Завжди запрошуємо на такі семінари представників міжнародної організації «Ла-Страда Україна», «Дар життя», «Відродження нації», Центру консультування мігрантів, управління МВС. Мета таких зустрічей – інформаційна, просвітницька, роз»яснювальна, психологічна підтримка безробітних та підвищення їх самооцінки, - зазначила пані Людмила.
Вона впевнена, що навіть легальна робота за кордоном одного чи обох батьків веде до соціального сирітства. Згідно із опитуваннями міських дітей, у понад 22% один з батьків перебуває за кордоном, в тому числі у 4% дітей поза межами України працюють обоє батьків.
- така ситуація негативно позначається на дітях в багатьох аспектах. Це також є і причиною формування у школярів споживацького погляду на життя та відсутності мотивації до професійного вибору, до працевлаштування. Саме тому служба зайнятості розробила та впровадила інноваційний проект «профорієнтаційний термінал», гасло якого – «живи і працюй в Україні». За допомогою такого терміналі школярі знайомляться із професіями, які потрібні в області, довідуються про сферу діяльності та основні функціональні обов»язки представників різних професій, отримують інформацію про ринок праці тощо, - розповіла Людмила Федунчик.
Такі термінали уже розташовані у 15 школах Тернополя.
Розділ: Новини Переглядів: 4025 | Розміщено: 15 жовтня 2009


    Додати коментар:
 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
 
 
 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Тернопіль
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :