Центр європейської інформації в м. Тернопіль

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » «Європа для українського студентства: умови вступу, навчання, перспективи»

«Європа для українського студентства: умови вступу, навчання, перспективи»
img_0931.jpg (239.53 Kb)8 травня 2009 року у Тернопільському центрі європейської інформації при відділі інформації ОУНБ відбулось засідання круглого столу на тему: «Європа для українського студентства: умови вступу, навчання, перспективи». У розмові взяли участь заступник начальника управління міжнародного співробітництва Тернопільського національного економічного університету, кандидат економічних наук Оксана Ляшенко, директор Центру міжнародного співробітництва Тернопільського технічного університету, кандидат економічних наук Валерій Лазарюк, директор Центру франко-української наукової кооперації, кандидат технічних наук Михайло Петрик, викладач Тернопільського національного педагогічного університету, член молодіжної організації «Німецька молодь» Олег Коцюбинський, завідувачка відділу інформації Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки Олена Проців.

Чи може українська молодь вчитися у європейських вузах? Що потрібно знати для того, що навчатися за кордоном? Де знайти інформацію про навчання за кордоном і чи чекають там українського студента? Ці питання стали темою обговорення під час круглого столу.

Тернопільське студентство має реальні шанси навчатися у європейських вузах і такі перспективи існують ще з середини 90-их. Через таку можливість молодь стала однією з перших ластівок, яка розпочала реально наближувати Україну до Європи. «Ми зараз повинні говорити не так про перспективи навчання у західних країнах, а про розширення співпраці з європейськими вузами, — каже Оксана Ляшенко. — наші студенти, здобувши освіту, повертаються зовсім іншими — у них уже мислення європейської людини і підхід до роботи, самовдосконалення, кар’єри також уже інший. І це великий позитив». Студенти Тернопільського економічного університету мають реальну можливість навчатися у вузах Німеччини, Швеції, Данії, Австрії, Нідерландів. Найперша вимога для навчання у Європі — це володіння мовою. При цьому на фаховому рівні, а не побутовому. Структура та організація навчання суттєво відрізняється від української. І до цього студенти повинні бути готовими. 80% успіху у навчанні — це робота над собою.

Михайло Петрик також зазначив, що студенти технічного університету мають реальні шанси навчатися у європейських вузах. Так, приміром, університет підписав угоду з мережею вищих інженерних шкіл Франції. «Досконало володіючи мовою, маючи знання, наші студенти можуть навчатися у вузах Франції. Однак, вони повинні знати, що система освіти відрізняється від нашої. У Франції вища освіта базується навколо лабораторій науковців. І саме там вчаться студенти, реалізовуючи свої наукові праці».

У вузах Європи навчання безкоштовне. Однак, великих коштів вимагає проживання. Зрештою, студент може мати і стипендію, яку надають і уряди, і компанії, яким потрібні перспективні фахівці. Для отримання стипендії студент повинен подати резюме та проект, над яким працюватиме. Зрештою, студент може і працювати, забезпечуючи у такий спосіб себе.

У Європі, розповів Валерій Лазарюк, вуз є центром науки та культури. «Наші студенти мусять призвичаїтися до системи освіти у Європі і розуміти, що тільки від них, від бажання самовдосконалення залежить найбільше. Поступово до європейського рівні піднімаються і наші вузи. Приміром, дипломи нашого технічного університету цінуються у Європі», — додав пан Валерій.

Для того, щоб навчатися у європейських вузах документи потрібно готувати у грудні, а подавати до 31 січня. Однак, є вузи, де документи приймаються до липня. Олег Коцюбинський розповів, що для того, щоб навчатися у Німеччині, потрібно здати тест з мови у цій країні. Щоб мати фінансову можливість навчатися, можна отримати гранти через найрізноманітніші фонди. Обов’язковою умовою навчання за кордоном є медичне страхування. «Найчастіше, — каже пан Олег, — на перший курс німецького вузу вступають наші студенти-другокурсники».

Зрештою, вступати у європейські вузи можуть і випускники українських шкіл. Інформацію про умови вступу, можливості та вимоги можна знайти в мережі Інтернет, є і така довідкова література і у Центрі європейської інформації, який діє при відділі інформації Тернопільській обласній науковій бібліотеці. З фондами ознайомила присутніх завідувачка інформаційного відділу Олена Проців. Вона наголосила, що студенти та бажаючі навчатися за кордоном можуть звертатися до Центру європейської інформації, де їм нададуть повну та вичерпну відповідь.
Розділ: Новини Переглядів: 698 | Розміщено: 10 травня 2009


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Тернопіль
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :